Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską

2023-05-02

W ramach wydarzenia „Podróże ku kulturze. Przystanek: Fredro”, 11 maja o godz. 11:00 w Poczytalni Na dVoRcu z najmłodszymi czytelnikami MBP im. Jerzego Pilcha w Kielcach spotka się Renata Piątkowska  – znana i ceniona autorka książek dla dzieci. „Gdyby jajko mogło mówić, czyli o przesądach, przysłowiach, zwyczajach” to główny temat spotkania zaplanowanego na czas tegorocznego Tygodnia Bibliotek.

Pisarka za sprawą takich książek jak „Mądra głowa zna przysłowia”, „Z przysłowiami za pan brat” czy „Szczęście śpi na lewym boku”, zabierze dzieci w świat powiedzeń, dobrze znanych z codziennego życia. W przystępny i zabawny sposób pokaże czym różnią się przesądy od zwyczajów. Wytłumaczy także, dlaczego ludzie wierzą, że czarny kot jest pechowy, a czterolistna koniczyna przynosi szczęście.

Uczestnicy spotkania będą mogli posłuchać fragmentów książek w interpretacji lektorki Malwiny Kożurno, którą można usłyszeć m.in. w audiobookach z powieściami pisarki. Na spotkaniu będzie możliwość zakupu książek. Ilość miejsc ograniczona. Informacje pod tel. 798 163 238.

RENATA PIĄTKOWSKA – znana i ceniona autorka książek dla dzieci. Napisała ich ponad 50. Jej książki znajdują się na Złotej Liście Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. Ambasadorka akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom". Autorka zdobyła drugie i trzecie miejsce w konkursach im. Astrid Lindgren, pierwsze miejsce w konkursach: " Przecinek i Kropka” oraz "Festiwalu Literatury dla Dzieci i Młodzieży", statuetkę Koziołka Matołka w konkursie im. K. Makuszyńskiego, za całokształt twórczości otrzymała Nagrodę im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz. Autorka została uhonorowana Orderem Uśmiechu oraz Odznaką Honorową za Zasługi w Ochronie Praw Dziecka INFANTIS DIGNITATIS DEFENSORI. Renata Piątkowska ukończyła socjologię na UJ, jest mamą Kacpra i Marty. Najchętniej spędza czas pisząc książki dla dzieci lub jeżdżąc konno.

Sfinansowano ze środków Fundacji PZU.
Partnerzy: PZU, Miasto Kielce, Wodociągi Kieleckie Sp. z o.o.