Spotkanie autorskie z Grzegorzem Walczakiem

2023-05-19

Historia najsłynniejszego kieleckiego chemika, jednego z największych producentów narkotyków na skalę światową, mimo upływu czasu wciąż wzbudza emocje i niezwykle intryguje. O Profesorze znowu zrobiło się głośno, za sprawą książki Profesor. Jak genialny chemik z Kielc stał się bossem narkobiznesu autorstwa Grzegorza Walczaka. 26 maja o godz. 18.00 w Poczytalni na dVoRcu autor podzieli się z czytelnikami Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jerzego Pilcha w Kielcach niezwykle ciekawymi kulisami jej powstania.

Jak to możliwe, że genialny chemik i wykładowca akademicki, mistrz szachowy i miłośnik brydża, wielbiciel sonaty fortepianowej Ludwiga van Beethovena oraz malarstwa Jana Vermeera, zszedł na przestępczą ścieżkę i zajął się narkobiznesem? Ryszard J. zwany Profesorem, dzięki swojej inteligencji i błyskotliwości sprawnie wykorzystywał luki w systemach prawnych i wodził za nos śledczych czy prokuratorów.

Dziennikarz od lat opisuje w mediach sprawę Profesora. Przeprowadził wiele rozmów, przeczytał tomy akt, poświęcił niemało godzin na poszukiwaniu materiałów i opracowaniu ich. „Dzięki tej książce szeroko i wnikliwie prezentuje sylwetkę jednego z najbardziej inteligentnych polskich przestępców związanych z narkobiznesem, który do wytwarzania narkotyków nigdy się jednak nie przyznał” (Wydawnictwo SQN).

Na spotkaniu będzie możliwość zakupu książki.
Rozmowę poprowadzi Aleksandra Kępińska.

Partnerzy: Miasto Kielce, Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A., Buskowianka Zdrój, Notoszok.

Grzegorz Walczak - rocznik 1987. Absolwent bibliotekoznawstwa z elementami dziennikarstwa na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Zaczynał od pisania o sporcie w lokalnym portalu Cksport.pl. Od 2011 roku dziennikarz „Gazety Wyborczej” w Kielcach, specjalizujący się w sprawach kryminalnych, prawnych, gospodarczych. Sprawozdawca sądowy, autor reportaży, redaktor prowadzący. Ukończył Szkołę Redaktorów „Gazety Wyborczej”. Od lat opisuje działalność Ryszarda J. „Profesora”, genialnego chemika, uznawanego za najsłynniejszego w Polsce speca od produkcji narkotyków. Wielbiciel twórczości Fiodora Dostojewskiego i Franza Kafki.