Spotkanie z Vladanem Stamenkoviciem

2023-05-16

16 maja 2023 r. w Filii nr 9, w ramach cyklu „Biblioteka po sąsiedzku” odbyło się spotkanie z serbskim poetą, filologiem, tłumaczem i publicystą Vladanem Stamenkoviciem. Spotkanie współorganizował kielecki oddział Związku Literatów Polskich, a słowa powitania wygłosiła prezes Anna Zielińska-Brudek. Widownię wypełnili po brzegi goście ze Środowiskowego Domu Samopomocy - Stowarzyszenie Nadzieja Rodzinie oraz uczniowie klas III z Zespołu Szkół ZDZ w Kielcach.

Autor opowiadał o swoich doświadczeniach z Polską, związkach z Kielcami, przytoczył także teksty kilku swoich wierszy. Publiczność przysłuchiwała się z zainteresowaniem zarówno opowieściom poety, jak i recytowanym przez niego utworom. Chętnie zadawała pytania dotyczące jego twórczości i osobistych doświadczeń. Na zakończenie spotkania wszyscy mieli możliwość zakupu książki i uzyskania autografu od gościa Biblioteki.

Partnerzy: Miasto Kielce, Buskowianka Zdrój, Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A., Fabryka Mebli Bodzio