Przedstawienie cyrkowe "TotoTitoTamto"

2023-05-10

Wieść o przedstawieniu cyrkowym i warsztatach teatralnych zgromadziła w Parku Miejskim duże grono młodych miłośników dobrej zabawy. O godz. 11:00 w okolicy muszli rozległ się tajemniczy głos. Na jego pytania odpowiadali uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej nr 12 im. Bohaterów Westerplatte w Kielcach oraz z Naukowej Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie. Radosnymi okrzykami przywitali artystów Teatru Jednej Miny, którzy poprzez mowę ciała prezentowali żartobliwe scenki. Interakcja między aktorami a uczestnikami była znakomita.

Rybny kankan i poleczka porwały wszystkich do wspólnego tańca. Śmiałkowie otrzymali w nagrodę balonowe kwiatki i słodycze. Widzów zachwyciły pokazy żonglerki, m.in. hamburgerami, a po przedstawieniu sami mogli spróbować cyrkowej sztuki żonglując kolorowymi chustkami, pałeczkami i talerzami. Szalony taniec w rytm przeboju "Gangnam Style" i pokaz baniek rozkręciły zabawę do czerwoności. Czy się podobało? Gromkie brawa i uśmiechy od ucha do ucha świadczyły o tym, że bardzo, bardzo, bardzo …

Sfinansowano ze środków Fundacji PZU
Partnerzy: PZU, Miasto Kielce, Wodociągi Kieleckie Sp. z o.o.
Kielce Europejska Stolica Kultury 2029