Spotkanie autorskie z Dorotą Mroczek

2023-04-18

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Pilcha w Kielcach zaprasza na kolejne wydarzenie z cyklu „Biblioteka po sąsiedzku”. Tym razem kieruje zaproszenie szczególnie do najmłodszych, bowiem gościem Biblioteki będzie Dorota Mroczek, autorka książek dla dzieci. Pani Dorota zaprezentuje swoją najnowszą bajkę „Borowik i Malwinka w ogrodzie”. Spotkanie odbędzie się 25 kwietnia 2023 r. o godz. 12:00 w Filii nr 8 na osiedlu Barwinek 31. Wstęp wolny.

DOROTA MROCZEK to z wykształcenia dziennikarka i pedagog. Nałogowy czytelnik, który czyta a potem pisze. Od 20 lat pisze dla dzieci. Jej najnowsza książka to ,, Borowik i Malwinka w ogrodzie" - 3 część serii o przygodach zwierzaków, pluszaków, krasnali, skrzatów, które opiekują się domem. Pisanie książek  dla dzieci to spełnienie marzeń Pani Doroty. Pomysły na kolejne książki starczą jej na wiele lat.

Najmłodsi czytelnicy Biblioteki znają już takie książki Doroty Mroczek jak: „Cztery siostry’, „ Baśń o sercu”, „Ptyś i dobrotliwe smoki” i inne. Na uczestników kwietniowego spotkania, w którym swój udział zapowiedzieli już uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8, czeka niespodzianka. Autorka przygotowała dla nich egzemplarze swojej najnowszej bajki z pięknymi ilustracjami Eweliny Jaślan-Klisik.