Inauguracja cyklu "Biblioteka po sąsiedzku"

2023-03-08

8 marca odbyła się inauguracja nowego cyklu w MBP im. Jerzego Pilcha w Kielcach pod nazwą "Biblioteka po sąsiedzku". Spotkanie inauguracyjne zostało zorganizowane w Filii nr 12 na kieleckim osiedlu KSM i umożliwiło mieszkańcom osiedla udział w wydarzeniu.

Pierwszym gościem była Magdalena Jarząbek, autorka trylogii łączącej w swej treści gorący romans i kryminał. W jej skład wchodzą: „Zabójcze piękno”, „Zabójczy blef” i „Zabójcza prawda”.

Do pisania skłonił ją przypadek, a właściwie pogrzeb w rodzinie. Wspólne rozmowy i zainteresowania z siostrą cioteczną doprowadziły do pomysłu powstania konspektu powieści. Pierwszy tom trylogii powstał w 2 tygodnie. Nawet krótki sen nie przeszkodził autorce w natchnieniu. Bohaterowie występujący na kartach powieści mają cechy osób, które przewinęły się przez życie autorki i niekoniecznie są pozytywne. Prywatnie Magdalena Jarząbek uwielbia czytać, pisać i malować porcelanę. Jest recenzentką powieści i autorką bloga o tematyce książkowej, która oprócz ukochanych gór niedawno odkryła uroki pustych plaż.

Spotkanie prowadziła Kamila Wilk. Dla uczestników wydarzenia przygotowany został konkurs z nagrodami. Wszystkie zostały rozdysponowane wśród czytelniczek.

Partnerzy wydarzenia: Miasto Kielce, Art&Books - ręcznie malowana porcelana,  Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A.,  Buskowianka Zdrój, Notoszok,  Piekarnia Białogon
Patroni medialni: KlikRadio, Polska literatura kobieca, erotyki i nie tylko