Spotkanie autorskie z Barbarą Wrońską

2023-03-06

„Lekcje latania” z Barbarą Wrońską na kieleckim Bocianku – to brzmi intrygująco! Nie tylko brzmi. Jak zawsze - w towarzystwie tej autorki - będzie niesamowicie i emocjonująco. Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Pilcha w Kielcach zaprasza 13 marca o godz. 17:00 na kolejne spotkanie z cyklu „Biblioteka po sąsiedzku”, tym razem do Filii nr 10 przy ul. Konopnickiej 5. Wstęp wolny.

Mocnym akcentem rozpoczynającego się 13 marca XXXI Tygodnia Kultury Języka będzie spotkanie z Barbarą Wrońską. Podczas literackiego wieczoru w Filii nr 10 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jerzego Pilcha w Kielcach usłyszymy wiersze autorki z ostatniego tomiku poetyckiego „Lekcje latania” w interpretacji Szczęsnego Wrońskiego. Tomik został wydany w 2022 roku przez Wydawnictwo Pisarze.pl. Wiersze, które „trafiają prosto w serce, zmuszają do refleksji, wzbudzają paletę emocji i są niezwykłe jak ich autorka”, dają czytelnikom nadzieję i siłę. Warto zatem skorzystać z okazji i wraz z poetką „uciec w nieskończoność ucząc się latać”.

Spotkanie z Barbarą Wrońską, odbywające się w ramach cyklu „Biblioteka po sąsiedzku”, poprowadzi Aleksandra Kępińska. Podczas wydarzenia będzie możliwość zakupienia książek autorki.

Partnerzy wydarzenia: Miasto Kielce, Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A., Buskowianka Zdrój, Hurtownia Spożywcza „R&R”

BARBARA WROŃSKA - Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie. Polonistka, poetka, animatorka kultury, redaktor książek i almanachów poetyckich, współtwórczyni Teatru Promocji Poezji związana od lat ze środowiskiem artystycznym Krakowa i Kielc. Debiutowała w piśmie literackim „Bazar” (1998). Autorka programów poetyckich oraz interpretatorka współczesnej poezji w ramach m.in. Nocnego Maratonu Poezji (Krakowski Rynek 2007), Warszawskiej Jesieni Poezji (2008), Krakowskiego Festiwalu Muzyki i Poezji (2009), Międzynarodowych Dni Kazimierza M. Sarbiewskiego (Płońsk 2010). W 2010 roku zadebiutowała w roli dziennikarki w spektaklu Teatru Promocji Poezji „Nie porzucaj nadzieje” na podstawie twórczości Jana Kochanowskiego. Wiersze publikowała w czasopismach literackich i almanachach. Wyróżniona m.in. w Turnieju Jednego Wiersza Zlotu Poetów w Łodzi 2019, w IV Małopolskiej Nagrodzie Poetyckiej „Źródło” 2020, w ogólnopolskim konkursie literackim Wojewody Świętokrzyskiego pn. „Tak widzę świat, tak go czuję –  rok później”, Kielce 2021, w konkursie im. M. Kajki 2022. Laureatka Nagrody Grand Prix w Turnieju Jednego Wiersza na VII Zlocie Poetów w Plichtowie 2021. Wydała tomiki poetyckie: „Skalary” (DWN, Kraków 2010),  „Zwykły człowiek” (Wydawnictwo Pisarze.pl, Warszawa 2021),  „Lekcje latania” (Wydawnictwo Pisarze.pl, Warszawa 2022). Należy do Stowarzyszenia Autorów Polskich Oddział Warszawa II.