Mistrz Promocji Czytelnictwa

2023-03-31

Z ogromną radością i dumą informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Pilcha w Kielcach zdobyła I miejsce w ogólnopolskim konkursie Mistrz Promocji Czytelnictwa, organizowanym przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich z siedzibą w Warszawie. Jego celem jest popularyzacja działań bibliotek na rzecz upowszechniania czytelnictwa.

Jury Konkursu oceniało aktywność Biblioteki, jej kreatywność i konsekwencję w działaniu za cały 2022 rok. Doceniano m. in. oryginalność, różnorodność, liczbę i jakość organizowanych przez nas imprez, a także zaangażowanie innych środowisk i organizacji oraz formy promocji.

Nagrodą główną w tegorocznym Konkursie jest Parasol Licencyjny czyli roczna zgoda na publiczne odtwarzanie filmów, bajek i programów telewizyjnych, stworzonych przez największe hollywoodzkie wytwórnie i niezależnych producentów. Dostęp ufundowała firma MPLC.

Otrzymanie I nagrody w tak prestiżowym konkursie to dla nas ogromne wyróżnienie. Nie byłoby jednak tego sukcesu, gdyby nie Państwo, nasi wierni Czytelnicy, Użytkownicy i Partnerzy, którzy tak licznie uczestniczą w organizowanych przez nas przedsięwzięciach. Za tę aktywność i wsparcie serdecznie Wszystkim dziękujemy!

Szczegóły Konkursu