Muzyczna podróż przez świat

2023-03-30

30 marca w muzyczną podróż przez świat, licznie przybyła do Filii nr 9 międzynarodowa publiczność udała się za sprawą artystów z Klubu Seniora Wolna Strefa Hoża. Wykonali oni utwory z różnych stron świata. Rozbrzmiewały nuty piosenki włoskiej, francuskiej, hiszpańskiej, ukraińskiej, amerykańskiej a za sprawą zespołu Hożawianki powróciliśmy w rodzinne strony utworem „Ach kieleckie, jakie cudne”. Mini recital zorganizowany został ze względu na zakończenie rocznej współpracy z naszymi zagranicznymi wolontariuszami Hamzą z Jordanii oraz Francesco z Włoch. Obaj byli bardzo zaangażowani w pracę naszej biblioteki.

W drugiej części spotkania wspominaliśmy miniony rok i przeprowadziliśmy mały test ze znajomości języka polskiego oraz Kielc. Wolontariusze bardzo chętnie dzielili się z publicznością swoimi spostrzeżeniami z pobytu w Polsce oraz wspomnieniami, nie tylko z pracy w bibliotece. Było mnóstwo uśmiechów, ale też wzruszeń i uścisków.

Dziękujemy Wam Chłopaki i życzymy dużo szczęścia i sukcesów na dalszy etapie Waszego życia!
Thank you so much!

Dziękujemy również Regionalnemu Centrum Wolontariatu w Kielcach za owocną współpracę oraz wspaniałym artystom z Klubu Seniora, zwłaszcza pani Barbarze Zawodnik, panu Mirkowi Starzowi, panu Darkowi Znojkowi i wszystkim Hożawiankom  za wspaniałą oprawę muzyczną, pani Ilonie Juszczakiewicz za pomoc w tłumaczeniu oraz publiczności za udział w imprezie. Zapraszamy na kolejne nasze wydarzenia!