Spotkanie autorskie z Moniką Fibic

2023-03-22

Do tej pory o wojnie opowiadali głównie mężczyźni. Tym razem role się odwróciły. To kobiety zostały dopuszczone do głosu. „Bo kobiety mówią o niej inaczej. Bo wojna kobiet ma swoje barwy, emocje i przestrzeń uczuć. To zwykłe życie zwykłych ludzi” – mówi Monika Fibic, która gościć będzie w Poczytalni Na dVoRcu 28 marca 2023 r. o godz. 10:30.

Pisarka wyruszyła w Polskę, aby osobiście spotkać się z bohaterkami swoich książek „Wojna jest kobietą” i „Wojna jest kobietą 2”.  Kobietami – świadkami II wojny światowej – mieszkającymi teraz w Domach Pomocy Społecznej. Nie bez powodu na jej trasie znalazło się Miasto Kielce. W najnowszym zbiorze reportaży przedstawia wojenne losy aż ośmiu pań z Domu Pomocy Społecznej im. Florentyny Malskiej w Kielcach oraz Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Kielcach. To ważne i wzruszające spotkania zarówno dla niej, jak i dla tych kobiet.

Na spotkaniu będzie możliwość zakupu książek autorki. Zapraszamy!

Partnerzy: Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A., Buskowianka Zdrój

-----------------

Monika Fibic  – autorka pięciu książek o tematyce regionalnej i z literatury faktu. Jej najnowsze to „Wojna jest kobietą” (2022r.) i „Wojna jest kobietą 2” (2023r.). Na co dzień mieszka w Pszowie (ok. 15 km od Rybnika) na Górnym Śląsku. Etnolog z zawodu i zamiłowania. W chwili obecnej pisze doktorat na UŚ traktujący o tożsamości etniczno-narodowościowej Górnoślązaków. Nosi w sercu Śląsk z całym jego bogactwem kulturowym, obrzędowym i historycznym. Szerzy śląską kulturę ludową wśród dzieci i młodzieży. Zgłębia nieoczywiste oblicza II wojny światowej oraz historii międzywojennej poprzez pracę reporterską w Domach Opieki w całej Polsce. Szczęśliwa mężatka oraz matka córki i dwóch synów.