"Bez rutyny" - wydarzenie słowno-muzyczne

2023-03-16

Z okazji setnej rocznicy urodzin Wisławy Szymborskiej w Poczytalni Na dVoRcu odbyło się słowno-muzyczne wydarzenie ”Bez rutyny”. W świat najpiękniejszych wierszy poetki zabrali publiczność: wicedyrektor MBP im. Jerzego Pilcha w Kielcach Ewelina Iwan, dyrektor Domu Kultury Zameczek Magdalena Nowaczek oraz młodzież kieleckich szkół. Spotkanie odbyło się w ramach XXXI TKJ, któremu przyświeca myśl noblistki: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

„Niebo”, O śmierci bez przesady” czy „Muzeum” to tylko kilka z wierszy, które zinterpretowali uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida. Z kolei swoje wokalne umiejętności zaprezentowali podopieczni Zameczkowego Studia Piosenki i Magdaleny Sitkowskiej w utworach „Nic dwa razy”, „Dom”, a także „ Znów wędrujemy”. Cegiełkę do spotkania dołożyli uczniowie I Ogólnokształcącego Liceum Akademickiego w Kielcach, którzy pod opieką Lecha Sulimierskiego przygotowali inscenizację. Na zakończenie poetyckiego spotkania wykonali także utwory „Podaj rękę Ukrainie” i „Poobiecaj mi”. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za dostarczone wrażenia i gratulujemy wspaniałych występów.