Projekty Biblioteki otrzymały dofinansowanie

2023-03-15

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał dofinansowania w programach „Partnerstwo dla książki” oraz "Infrastuktura kultury". Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Pilcha w Kielcach otrzymała 27600 zł na realizację projektu "Książka na świętego Jana" oraz 25000 zł na realizację projektu "Nowe perspektywy 2.0 - technologia równych szans". W ramach pierwszego z nich zostaną zorganizowane wydarzenia kulturalne w dniach 23-34 czerwca 2023 r, a w ramach drugiego Biblioteka zakupi Czytaki oraz dodatkowy sprzęt na potrzeby osób z dysfunkcją wzroku.

Fundacja PZU przyznała Bibliotece dotację na realizację projektu pt. „Podróże ku kulturze. Przystanek: Fredro". Projekt ma na celu upamiętnienie Aleksandra Fredry - najwybitniejszego polskiego komediopisarza, poety, bajkopisarza, jednego z patronów 2023 roku. Będzie realizowany w maju podczas Tygodnia Bibliotek.