Jakub Porada laureatem Nagrody Miasta Kielce

2023-02-28

Podczas gali, która odbyła się na Małej Scenie KCK wręczono Nagrody Miasta Kielce za rok 2022. Władze Miasta Kielce przyznały 10 nagród indywidualnych i 3 nagrody specjalne. Wśród laureatów znalazł się Jakub Porada. Wszystkim niezwykłym ambasadorom Kielc gratulujemy wyróżnień i życzymy dalszych sukcesów!

Jakub Porada - znany dziennikarz telewizyjny i radiowy, wokalista, pasjonat podróży. Od wielu lat mieszka i pracuje głównie w Warszawie, ale zawsze pamięta o rodzinnym mieście i dzielnicy KSM, w której spędził swe młodzieńcze lata. Wspomnienia z tego okresu zamieścił w dwóch książkach - „Chłopaki w sofixach” oraz „Niezły numer, czyli dziewczyny w białych tenisówkach”. Bywa częstym gościem spotkań z czytelnikami w kieleckich instytucjach kultury, dzieląc się swoimi doświadczeniami oraz wypróbowanymi sposobami na tanie podróżowanie. Opowiada m.in. o dorastaniu w rodzinnym mieście, a także o czytaniu książek, które wpłynęły na jego rozwój osobisty i zawodowy.

Swój talent i warsztat dziennikarski często wykorzystuje w celu promocji rodzinnego miasta i regionu. W swoich programach podróżniczych stara się pokazać piękno różnych regionów świata oraz  Polski, w tym regionu świętokrzyskiego. W licznych wywiadach podkreśla swoje pochodzenie, przywiązanie do rodzinnego miasta. W jednym z nich powiedział: „Kielce są dla mnie ważne, mam do nich sentyment. To miasto ma siłę. Jestem dumny, że pochodzę stąd. Zawsze to podkreślam. Na tym polega przywiązanie, nie jestem człowiekiem znikąd. (…) odkrywam na nowo województwo świętokrzyskie. (…) Ten region ma potencjał, a moje miasto to moje serce, stąd się wziąłem”.

Kandydaturę Jakuba Porady do nagrody zgłosił Klub Projekt Wspólne Kielce przy współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną im. Jerzego Pilcha w Kielcach.

Więcej informacji na temat Nagród Miasta Kielce na stronie https://bit.ly/3KEybva