Marcowe wydarzenia w MBP im. Jerzego Pilcha w Kielcach

2023-02-22

Marzec w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kielcach zapowiada się interesująco. Specjalnie dla swoich czytelników i sympatyków Biblioteka przygotowała spotkania autorskie, widowiska słowno-muzyczne, imprezy organizowane w ramach XXXI Tygodnia Kultury Języka, a także nowy cykl „Biblioteka po sąsiedzku” z udziałem regionalnych twórców.

CO? GDZIE? KIEDY?

Poczytalnia na dVoRcu
2 marca, godz. 17:30 - spotkanie autorskie z Maciejem Siembiedą
16 marca, godz. 13:00 – „Bez rutyny” - wydarzenie słowno-muzyczne poświęcone Wisławie Szymborskiej w 100. rocznicę urodzin, organizowane we współpracy z Domem Kultury „Zameczek”
17 marca, godz. 17:00 - spotkanie z bratem Marcinem Świądrem, kapucynem (od 1 marca na placu przed Dworcu Autobusowym będzie można oglądać wystawę plenerową ikony współczesnej "Światło Niestworzone" autorstwa brata Marcina Świądra)
21 marca, godz. 17:00 - spotkanie autorskie z Januszem Wróblewskim
24 marca, godz. 18:00 – „Dwukropek Szymborskiej” – widowisko słowno-muzyczne z udziałem Ygora Przebindowskiego i Dominiki Ostałowskiej
28 marca, godz. 10:30 - spotkanie autorskie z Moniką Fibic i bohaterkami jej książki „Wojna jest kobietą”

„Biblioteka po sąsiedzku”
8 marca, godz. 16:00 – spotkanie autorskie z Magdaleną Jarząbek (Filia nr 12)
13 marca, godz. 17:00 - spotkanie autorskie z Barbarą Wrońską (Filia nr 10)
31 marca, godz. 17:00 – spotkanie autorskie z Karoliną Wilczyńską (Filia nr 12)

XXXI Tydzień Kultury Języka (13.03-18.03)
15 marca, godz. 15:00 – Spotkanie z Lechem Sulimierskim (Filia nr 1)
W ramach TKJ odbędą się także: wspomniane wyżej spotkanie z Barbarą Wrońską, widowisko „Bez rutyny” oraz imprezy edukacyjne dla dzieci i młodzieży we wszystkich filiach (szczegółowy program już wkrótce).