Spotkanie autorskie z Maciejem Siembiedą

2023-02-21

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Pilcha w Kielcach zaprasza na spotkanie autorskie z Maciejem Siembiedą, które odbędzie się w czwartek 2 marca o godz. 17.30 w Poczytalni na dVoRcu. Wstęp wolny.

Znakiem rozpoznawczym autora jest kreowanie opowieści na podstawie rzeczywistych zdarzeń, których nie brakuje w jego najnowszej książce „Kołysanka” - o niej opowie podczas spotkania nieco więcej.

Czytelnicy znają go z takich książek jak „444” (2017), „Miejsce i imię” (2018), „Wotum” (2020) czy „Kukły” (2021). Cykl z Jakubem Kanią – ekspertem od śledztw historycznych – cieszy się największym zainteresowaniem i uznaniem, czego dowodem są nominacje do nagrody Wielkiego Kalibru. Ma na swoim koncie także thriller historyczny „Gambit” (2019) oraz polsko-grecką sagę „Katharsis” (2022). Obie nominowane do tytułu Książki Roku portalu lubimyczytać.pl. O fenomenie autora świadczy fakt, że w 2022 roku zostały sprzedane prawa do ekranizacji aż sześciu z siedmiu jego powieści.

Mimo, że beletrystykę uprawia dopiero od pięciu lat, jest to pisarz z wieloletnim doświadczeniem. Przez trzydzieści lat był reporterem skupionym na śledztwach historycznych. Otrzymał za nie trzykrotnie Nagrodę Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich – jedno z najważniejszych wyróżnień w kraju. Jego reportaże publikowane były od paryskiej „Kultury”, po „Politykę” i gazety regionalne.

Podczas spotkania będzie możliwość zakupienia książek autora. Rozmowę poprowadzi Aleksandra Kępińska. Transmisja online z wydarzenia dostępna będzie w mediach społecznościowych.

Mecenas kultury: Galerii Echo w Kielcach
Partnerzy: No To SzOK, Uzdrowisko Busko-Zdrój, Buskowianka Zdrój