Walentynkowe spotkanie autorskie

2023-02-14

Iście miłosna atmosfera towarzyszyła spotkaniu autorskiemu z poetkami - Janiną Raczyńska-Kraj i Anetą Cielibałą-Gil z Klubu Modnej Babeczki. Zgromadzonych gości przywitała Anna Żmudzińska – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jerzego Pilcha w Kielcach, życząc artystycznych wrażeń. Spotkanie prowadziła Iwona Sabat - Kierownik Biura Promocji i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta Kielce.

Poetki opowiadały o swoich pierwszych krokach stawianych w poezji. Dla jednej to były czasy licealne i studenckie, dla drugiej trudny moment już w dojrzałym życiu. Co je inspiruje? Janinę Raczyńską-Kraj otaczająca rzeczywistość i natura. Anetę Cielibałę-Gil z kolei zdarzenia, które miały miejsce w jej życiu i wywarły na niej silne emocje. Ich wiersze oddają całą paletę uczuć: od strachu, żalu, złości, smutku, po radość i miłość. I to właśnie ona była także motywem wczorajszego wieczoru. Obie zgodnie stwierdziły, że miłość jest dla nich najważniejsza, bez niej nie można żyć. Rozmowie towarzyszyło czytanie wierszy o tematyce miłosnej z tomików poetyckich autorek.

Z kolei za sprawą pokazu mody gorąca atmosfera wypełniła Poczytalnia Na dVoRcu. Modelki z Klubu Modnej Babeczki oraz nasze koleżanki bibliotekarki wystąpiły w zwiewnych kreacjach z kolekcji „Uniesienie” kieleckiej projektantki Ewy Łukawskiej. O oprawę muzyczną całego wydarzenia zadbał gitarzysta Krzysztof "Viking" Krzyżanowski. Na gości czekał słodki poczęstunek oraz degustacja naturalnych soków.

Partnerzy: Miasto Kielce, Klub Modnej Babeczki, Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A., Buskowianka Zdrój, Kawiarnia Cztery Pory Roku w Kielcach, Notoszok, Auchan, Studio Dekoracji "Siedem Życzeń" Kwiaciarnia Bella Rosa