Spotkanie autorskie z dr. Jackiem Bartosiakiem

2023-11-09

W Krakowie i Warszawie zostały pobite rekordy frekwencji! Jak będzie w Kielcach? „Najlepsze miejsce na świecie. Gdzie Wschód zderza się z Zachodem” - swoją najnowszą książkę zaprezentuje w MBP im. Jerzego Pilcha w Kielcach dr Jacek Bartosiak. "Publikacja (…) nie jest poświęcona USA, Chinom czy Rosji – to książka o Rzeczpospolitej i o tym, czym ona jest i jakie mamy wobec niej marzenia. Konflikt o panowanie nad światem stał się faktem. Czy Polska ma pomysł na swoją pozycję w tej rozgrywce?" https://ksiazki.jacekbartosiak.pl/

Spotkanie odbędzie się 21 listopada o godz. 17:30 w Poczytalni Na dVoRcu. Wstęp wolny. Prowadzenie prof. zw. dr hab. Agnieszka Kasińska-Metryka. Transmisja online w mediach społecznościowych. Możliwość zakupu książki na spotkaniu.

Osoby chętne mogą zadawać pytania dr. Jackowi Bartosiakowi wpisując je w komentarzu pod postem na fanpage’u Biblioteki lub Poczytalni Na dVoRcu do 15 listopada. Jacek Bartosiak wybierze najciekawsze i odpowie na nie podczas relacji online. Autor wybranego pytania otrzyma prezent – książkę „Najlepsze miejsce na świecie. Gdzie Wschód zderza się z Zachodem” z autografem.

Dr Jacek Bartosiak - założyciel i właściciel Strategy&Future. Autor książek „Pacyfik i Eurazja. O wojnie", „Rzeczpospolita między lądem a morzem. O wojnie i pokoju", „Przeszłość jest prologiem", „Koniec końca historii", „Wojna w kosmosie. Przewrót w geopolityce", najnowszej „Najlepsze miejsce na świecie. Gdzie Wschód zderza się z Zachodem" oraz współautor książki „Nadchodzi III wojna światowa" (Jacek Bartosiak i Piotr Zychowicz). Dyrektor Programu Gier Wojennych i Symulacji Fundacji Pułaskiego; Senior Fellow w The Potomac Foundation w Waszyngtonie, współzałożyciel „Play of Battle"; współpracownik New Generation Warfare Centre w Waszyngtonie; członek zespołu doradczego pełnomocnika rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego (2017–2018), prezes zarządu spółki Centralny Port Komunikacyjny Sp. z o.o. (2018–2019). Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, adwokat i partner zarządzający w kancelarii adwokackiej zajmującej się obsługą biznesu. Ekspert do spraw geopolityki i geostrategii, uczestnik debaty na temat sytuacji strategicznej Europy Środkowo-Wschodniej, zachodniego Pacyfiku i Eurazji.

Mecenas kultury: Dafi
Partnerzy: Miasto Kielce, BHBrand