Spotkanie z Katarzyną Siwiec i Alicją Obarą

2023-11-03

Jeśli brakuje Ci obrazu z Twoich myśli – spójrz za okno. (Katarzyna Siwiec)

MBP im. Jerzego Pilcha w Kielcach zaprasza na spotkanie z Katarzyną Siwiec i Alicją Obarą, które odbędzie się 9 listopada 2023 r. o godz. 17:30 w Poczytalni Na dVoRcu. W podróż po klimatycznej i pełnej wspomnień krainie poezji zabierze wszystkich kobiecy duet - poetka i fotografka. Przyjaciółki od lat szkolnych. Obie mocno związane z kulturą. O podobnej wrażliwość i wyobraźni, dlatego nie bez powodu zdjęcia Alicji Obary ponownie zdobią najnowszy tomik „Za oknem” Katarzyny Siwiec. Podczas spotkania obie panie podzielą się swoimi wrażeniami ze współpracy nad piątym już tomikiem autorki. Wyjątkowo znajduje się w nim nie tylko jej twórczość, ale także „Wiersze na jedno kopyto” Mani Obary, która gościnnie wystąpi w ich interpretacji. Poetycki wieczór dopełni wystawa fotografii idealnie komponująca się z wierszami.

Podczas spotkania będzie możliwość zakupienia książek.
Rozmowę poprowadzi Anna Żmudzińska dyrektor MBP im. Jerzego Pilcha w Kielcach.
Wstęp wolny.

: Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A.., Buskowianka Zdrój, EKO-INVEST

Katarzyna Siwiec
– urodziła się i wychowała w Kielcach, absolwentka biologii na WSP w Kielcach, chemii na UMCS w Lublinie oraz ekologii z ochroną środowiska na Uniwersytecie w Umea w Szwecji. Była nauczycielka biologii. Na swoim koncie ma kilkuletnią przygodę w radiu. Interesuje się malarstwem, literaturą, muzyką, filmem. Uwielbia pisać, jej wiersze są delikatne, kobiece, mówiące o uczuciach. Jej ulubionymi poetami są: Pawlikowska- Jasnorzewska, Beata Obertynska, Małgorzata Hillar, Bolesław Leśmian, Konstanty Ildefons Gałczyński, Krzysztof Kamil Baczyński, Sergiej Jesienin. Właścicielka suczki Meli i kota. Całym sercem włącza się w akcje pomocy zwierzętom. W wolnych chwilach szyje koty według własnych wzorów i pomysłów, którymi obdarowuje rodzinę i przyjaciół. W 2018 roku zadebiutowała tomikiem „Gra świateł”, w 2019 ukazał się drugi tomik „Cienie”, w 2020 trzeci „Twarze”, a czwarty „Sny” w 2022.

Alicja Obara – fotograficzka z zamiłowania. Członkini Stowarzyszenia Twórców Fotoklub RP. Uczestniczka wielu wystaw o zasięgu regionalnym i międzynarodowym. Związana z kielecką kulturą. Na co dzień pracuje z dziećmi niepełnosprawnymi intelektualnie.