Spotkanie autorskie z Justyną Sieradzką

2023-11-03

10 listopada o godz. 17:00 w Filii nr 12 (ul. Zagórska 60) odbędzie się pierwsze jesienne spotkanie z cyklu „Biblioteka po sąsiedzku”, w towarzystwie Justyny Sieradzkiej, w klimacie pięknej, przepełnionej uczuciami poezji. Autorka jest kielczanką, prywatnie szczęśliwą żoną oraz mamą Marcela i Marysi. Kocha życie i Bieszczady. Poetycki wieczór poprowadzi Aleksandra Kępińska.

Justyna Sieradzka – ur. 1982 r. w Kielcach. Poetka młodego pokolenia - świadoma swojej wartości i wewnętrznego piękna, kobieta spełniona. W swoim zbiorze ma ponad 300 wierszy... pisze o miłości i tęsknotach z nią związanych, Bieszczadach, które są jej bliskie i o życiu, które stara się przeżyć jak najlepiej umie... Laureatka konkursu Dźwiękosłowa na Festiwalu Natchnieni Bieszczadem (2019). We wrześniu  2021 r. powstała pierwsza debiutancka płyta pt. "Czy pamiętasz" z poezją śpiewaną do jej tekstów. W roku 2022 jej wiersze ukazały się w antologiach poezji „Peron Literacki dla Adama”, „Sekrety kobiecej duszy 3”, „Czarodzieje pióra 3”. W listopadzie 2022 r. wydała swój pierwszy tomik  poezji pt. "Biegnij ze mną".

Partnerzy: Miasto Kielce, Uzdrowisko Busko-Zdrój, Buskowianka-Zdrój; Kielce Europejska stolica Kultury 2029