Niebieska Strefa A A+ A++

Aktualności

Wieczór poetycki z Margo

2023-11-14

Margo czy Małgorzata? Margo to poetka, Małgorzata – żona, mama, córka. Podczas poetyckiego wieczoru w Poczytalni Na dVoRcu MBP im. Jerzego Pilcha w Kielcach gościła Małgorzatę Guz Margo. Poetka zabrała wszystkich w świat czarów i fantazji za sprawą najnowszego tomiku „Tam gdzie milknie echo”. Towarzyszyli jej Maciej Yooźwik i Mariusz Dekiel. Muzyczny duet wprowadził słuchaczy w klimat wieczoru zabawnym utworem „UFO w majonezie”, nawiązującym do miejsca spotkania. Rozmowę z Margo prowadziła Aleksandra Kępińska.

Małgorzata Guz Margo pisze od zawsze, a jej szuflady są pełne wierszy. Dopiero 10 lat temu ujrzały światło dzienne, Margo wstąpiła do grupy Poetów znad Silnicy i zaczęła publicznie prezentować swoją twórczość. Pisze wiersze dla dorosłych, pełne soczystej, erotycznej treści. Jest niezwykle kobieca, radosna, kolorowa, wręcz kokieteryjna, a pisanie to jej sposób na szczęście.

Swoje utwory wzoruje na twórczości Aleksandra Fredry oraz Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. Pojawiają się w nich nutka nostalgii, czarnego humoru, a także sarkazm i frywolność. Jest również autorką bajek na dobranoc, literatury dla najbardziej krytycznych odbiorców. Odezwał się w niej pierwiastek dziecka, wspomnienia ze szczęśliwego dzieciństwa.

Co lubi? Kryminały (czyta i ogląda), horrory, komedie kryminalne. Kocha konie, które są dla niej inspiracją. Wraz z mężem prowadzi stadninę. I obiecuje, że nadal będzie pisać…

Partnerzy: Miasto Kielce, Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A., Buskowianka Zdrój, EKO-INVEST

Fot. Łukasz Pająk
Fotogaleria