Spotkanie z Andrzejem PIlipiukiem

2023-10-04

Koniecznie zanotujcie w kalendarzach datę 13 października, godz. 18.00! I to nie ze względu na piątek 13go, ale na przedpremierowe spotkanie z Andrzejem Pilipiukiem. A to za sprawą zbliżającej się premiery książki „Zło ze wschodu", która zaplanowana jest na 26 października. Tylko na spotkaniu w Poczytalni na dVoRcu Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jerzego Pilcha w Kielcach będzie można ją nabyć w przedsprzedaży wraz z autografem!

Autor zdążył już przyzwyczaić swoich czytelników do tego, że spod jego pióra zawsze wychodzą interesujące i na swój sposób odmienne historie. Jego opowieści już od pierwszych stron wciągają w wir przygody. Najnowsza książka „Zło ze wschodu” to już trzynasty tom opowiadań z serii Światy Pilipiuka. Jak mówi wydawca, ponowne spotkanie z dr Pawłem Skórzewskim i Robertem Stormem jest gwarantowane.

Rozmowę poprowadzi Zbigniew Brzeziński.
Podczas spotkania będzie możliwość zakupienia książek autora.
Transmisja dostępna w mediach społecznościowych.

ANDRZEJ PILIPIUK – polski pisarz fantasy i publicysta. Niestrudzony tropiciel ciekawostek z lamusa. Kolekcjoner nagród literackich, który z pisania z pasją uczynił swój sposób na życie. Do pisania podchodzi z żelazną konsekwencją – pracuje planowo, codziennie, a kiedy poczuje zmęczenie fabułą, zabiera się za inny tytuł. Sam siebie nazwał Wielkim Grafomanem. Z wykształcenia archeolog, z zamiłowania łowca meteorów. Beznadziejnie zauroczony zapomnianymi odkrywcami i wynalazkami XIX wieku. Społecznik. Twórca panteonu niezwykłych bohaterów literackich oraz Jakuba Wędrowycza – zawistnego, mściwego kmiota, bimbrownika i egzorcysty. Jedynego w naszej literaturze, rdzennie polskiego superbohatera, który przez lata rozśmieszania do łez dorobił się własnego festiwalu, oraz zapewnił autorowi miejsce na podium ścisłej czołówki najpoczytniejszych pisarzy w Polsce. Czterokrotny laureat prestiżowej nagrody Nautilusa. Dziesięciokrotnie nominowany, raz nagrodzony Nagrodą im. Janusza A. Zajdla. As EMPiK-u 2006 – jeden z trzech najchętniej kupowanych autorów. Czterokrotny laureat prestiżowej nagrody Nautilusa. Dziesięciokrotnie nominowany, raz nagrodzony Nagrodą im. Janusza A. Zajdla. As EMPiK-u 2006 – jeden z trzech najchętniej kupowanych autorów (Wydawnictwo Fabryka Słów).

Partnerzy: Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A., Buskowianka Zdrój, Kielce Europejska Stolica Kultury 2029