Dzień Otwarty w Straży Miejskiej w Kielcach

2023-10-23

Dzień Otwarty dedykowany był uczniom klas mundurowych, maturzystom oraz studentom uczelni o kierunku Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Jako wystawcy zaprezentowali się Komenda Miejska Policji w Kielcach, Wojskowe Centrum Rekrutacji w Kielcach i Miejska Biblioteka Publiczna im Jerzego Pilcha w Kielcach, której pracownicy przy stoisku bookcrossingowym zapraszali starszych i młodszych do zapisu i korzystania ze zbiorów Biblioteki.

Wszystkich przybyłych, na czele z Prezydentem Miasta Kielce Bogdanem Wentą, przywitała Komendant Straży Miejskiej Aneta Litwin. Celem Dnia Otwartego było zaprezentowanie specyfiki pracy strażnika miejskiego na różnych stanowiskach. Chętni mogli usiąść w radiowozie i dowiedzieć się, jak wygląda praca w tej formacji - w jaki sposób funkcjonariusze przystępują do służby, jak się do niej przygotowują oraz jakiego sprzętu używają podczas służby.