"30 lat MSPO. Krótka historia wielkiego marzenia"

2023-10-20

Targi Kielce przekazały do każdej z filii Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jerzego Pilcha w Kielcach wyjątkowy album „,30 lat MSPO. Krótka historia wielkiego marzenia” ukazujący 30 lat historii Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, odbywającego się w kieleckim ośrodku wystawienniczym. MSPO wymieniany jest obecnie jako trzecia wystawa branży wojskowej w Europie, po targach w Paryżu i Londynie.

Na kartach specjalnego wydania albumu, można zobaczyć nie tylko zmiany jakości technologicznej sprzętu, ale także przemiany gospodarcze czy polityczne, jakie miały miejsce w Polsce w ostatnim trzydziestoleciu.

Wydawnictwo powstało z wysiłkiem pracowników Targów Kielce, których codziennością jest organizacja spotkań, targów, konferencji, kongresów. Dołączenie albumu do zbiorów lokalnych bibliotek może być przydatne osobom zgłębiającym historię polskiego przemysłu zbrojeniowego.

Dziękujemy za wspaniały dar. Panu Prezesowi Zarządu Targów Kielce, dr. Andrzejowi Mochoniowi oraz wszystkim pracownikom życzymy imponujących ekspozycji i wydarzeń na skalę światową, pomyślności w rozwoju Targów Kielce i spełniania coraz większych marzeń.