Niebieska Strefa A A+ A++

Aktualności

Nowa edycja projektu "Mała książka - wielki człowiek"

2023-10-17

W kampanii ,,Mała książka – wielki człowiek” MBP im. Jerzego Pilcha w Kielcach bierze udział od 4 lat. Do tej pory we wszystkich edycjach rozdano 1980 Wyprawek Czytelniczych, zapisano 1816 nowych czytelników, rozdano 671 dyplomów. W październiku 2023 r. Biblioteka otrzymała 560 Wyprawek Czytelniczych, po które zaprasza do wszystkich filii. Z poprzedniej edycji zostało jeszcze 50 książek polsko-ukraińskich.

Każde dziecko w wieku 4-6 lat, które odwiedzi jedną z nich, otrzyma nieodpłatnie Wyprawkę oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, przedszkolak otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Autorem książki wchodzącej w skład Wyprawki jest znakomity twórca literatury dziecięcej Wojciech Widłak. Opowieść wzbogacają piękne ilustracje Aleksandry Krzanowskiej.

Każda książka mieści w sobie cały świat. Ta o Krasnalu w krzywej czapce skrywa wiele zaklętych w opowieściach światów. Czego w niej nie ma! Jest uciekający czas, jest osiołek, który niósł na grzbiecie Króla, jest czarodziej i leśna biblioteka. A przede wszystkim jest wrażliwość autora, który – jak to on – w prostej formie zawarł wielką mądrość i głębokie treści. Oraz pochwałę wspólnego czytania. Bo mało co tak zbliża, jak przeżywanie razem zawartych w książkach opowieści… (Zofia Stanecka, autorka książek dla dzieci)