Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke

2023-10-16

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Pilcha w Kielcach zaprasza 18 października 2023 r. o godz. 12.00 do Poczytalni Na dVoRcu na spotkanie z Grzegorzem Kasdepke.

Grzegorz Kasdepke to 100% bajkopisarz, który potrafi zdobyć serca nie tylko dzieci i młodzieży, ale również dorosłych. Sympatię czytelników łączy z uznaniem krytyków. Napisał kilkadziesiąt książek, z których większość ma status bestsellera – „Kacperiada”, „Detektyw Pozytywka”, „Kuba i Buba”, „Mity dla dzieci”...

Prywatnie: wielbiciel muzyki, śmiechu i leniuchowania!  Podczas wydarzenia organizowanego w ramach projektu „Podróże ku kulturze. Przystanek: Fredro” śmiechu na pewno nie zabraknie. Poprowadzi je Aleksandra Kępińska, a niewątpliwą frajdę ze spotkania z Grzegorzem Kasdepke będą mieli uczniowie szkół podstawowych. Będzie także możliwość zakupu książek autora.

Grzegorz Kasdepke - autor książek dla dzieci i młodzieży, twórca słuchowisk radiowych. W latach 1995-2000 redaktor naczelny magazynu  "Świerszczyk". Autor scenariuszy programów dla dzieci ("Ciuchcia", "Budzik", "Podwieczorek u Mini i Maxa") oraz seriali telewizyjnych (m.in. telenoweli "Klan"). Jego książki przetłumaczono na jedenaście języków.

Laureat wielu nagród, m.in. Nagrody im. Kornela Makuszyńskiego za "Kacperiadę”, zdobywca - dwukrotnie - Nagrody Edukacyjnej XXI (za "Co to znaczy..." oraz "Bon czy ton"), wyróżnienie Polskiej Sekcji IBBY za książkę "Horror, czyli skąd się biorą dzieci", wyróżnienie w konkursie na najlepszą książkę roku za "Rózgę", "Małe pióro" za cykl książek o Kubie i Bubie. Otrzymał Nagrodę Kallimacha za wybitne osiągnięcia w sferze edukacji. Fundacja ABC „Cała Polska czyta dzieciom” uznała „Detektywa Pozytywkę” za najlepszą książkę mijającego dwudziestolecia.

Współpracuje z wydawnictwami: Nasza Księgarnia, Literatura, Dwie Siostry, G+J, Egmont, Wydawnictwo Literackie, Wilga.

Partnerzy: Miasto Kielce, Uzdrowisko Busko-Zdrój, Buskowianka Zdrój, Kielce Europejska stolica Kultury 2029

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura - Interwencje. Edycja 2023