Anna Żmudzińska odznaczona Łukiem Bursztynowym

2023-10-10

Anna Żmudzińska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jerzego Pilcha w Kielcach, znalazła się wśród „Przyjaciół Amazonek” odznaczonych Łukiem Bursztynowym. Podczas uroczystej gali jubileuszowej, zorganizowanej z okazji 35-lecia istnienia Świętokrzyskiego Klubu „Amazonki”, działającego przy Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach, wręczano także inne odznaczenia i podziękowania dla osób zaangażowanych i wspierających kobiety z chorobami piersi.

W uroczystości, którą poprzedził „Marsz Życia i Nadziei”, wzięli udział przedstawiciele władz Miasta Kielce i władz samorządowych województwa świętokrzyskiego. Główną ideą Marszu jest zachęcanie do badań profilaktycznych i pokazanie, że z rakiem można wygrać! Ważne jest wsparcie nie tylko lekarzy i rodziny, ale także całego środowiska i osób dobrej woli, których podczas gali w Kieleckim Centrum Kultury nie brakowało.