Promocja najnowszego tomu poezji Grzegorza Kozery

2023-01-05

Kim była Sylvia Kristel? Jej nazwisko pojawiło się na kartach powieści Grzegorza Kozery „Co się zdarzyło w hotelu Gold” (2014). Dlaczego autor umieścił je także w tytule swojego najnowszego tomu poetyckiego? Zagadkę będzie można rozwiązać podczas pierwszego tegorocznego wydarzenia organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Jerzego Pilcha w Kielcach w piątek 13 stycznia o godz. 18:00 w Poczytalni Na dVoRcu. Wstęp wolny.

Grzegorz Kozera to prozaik, poeta, dziennikarz, recenzent książkowy i bloger, doskonale znany czytelnikom m.in. z tzw. „Trylogii niemieckiej”. Styczniowe spotkanie w Poczytalni Na dVoRcu będzie poświęcone promocji wydanego w ubiegłym roku tomu poezji „Dzień, w którym umarła Sylvia Kristel”. To siódma książka poetycka w dorobku pisarza. W skład zbioru wchodzą nowe wiersze oraz wybrane utwory z wcześniejszych tomów autora "Upadek" (1989), "Strip-tease" (1989), "Piosenka powieszonego amanta" (1993), "Niebieski motyl i inne wiersze" (1995), "Sierżant Garcia nie żyje" (1998) i "Data" (2011).

Podczas piątkowego wieczoru usłyszymy wybrane wiersze Grzegorza Kozery w interpretacji aktorów Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach - Eweliny Gronowskiej i Jacka Mąki. Będzie także możliwość zakupienia książki autora. Spotkanie poprowadzi Magda Brzezińska.

Wydarzenie wsparli: Zychowicz Przetwórstwo Mięsa - Zakład w Daleszycach na czele z Henryką Zychowicz oraz Piekarnia Bielinianka - Jan i Edyta Gulińscy - Orły Piekarnictwa, Bieliny Kapitulne.