Spotkanie o Albanii z Izabelą Nowek

2023-01-31

Nieznane oblicze Albanii – krainy orłów, będzie można poznać 10 lutego o godz. 17:30 podczas wieczoru w Filii nr 9 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jerzego Pilcha w Kielcach. Filia językowa przyzwyczaiła nas już do spotkań poświęconych kulturom całego świata. Lutowe wydarzenie odbędzie się z udziałem Pani Izabeli Nowek oraz jej męża Eliona Farruku – rodowitego Albańczyka. Rozmowę z gośćmi poprowadzi kielecki podróżnik i biegacz Bartłomiej Kozłowski.

Podczas spotkania będzie można zasięgnąć porad przedstawicieli biura podróży na temat wycieczek do Albanii i nie tylko….

Jak głosi jedna z albańskich legend, jeśli dwugłowy czarny orzeł złapie kogoś w swoje szpony, to łatwo go nie wypuści, bo do tego kraju wraca się wielokrotnie. Mamy nadzieję, że złapie także uczestników wieczoru w Filii nr 9 i będą często do niej wracać.

Partnerzy: Miasto Kielce, Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, Regionalne Centrum Wolontariatu w Kielcach, Moja Albania, Itaka.

----

Izabela Nowek – urodzona w województwie świętokrzyskim, absolwentka filologii chorwackiej i serbskiej w Poznaniu. Od 2011 roku pracuje i mieszka w Albanii, gdzie założyła pierwsze polsko-albańskie biuro podróży Moja Albania. Autorka bloga Moja Albania, przewodników i artykułów o Albanii oraz Kosowie, gdzie pracowała jako tłumaczka dla Polskiego Kontyngentu Wojskowego KFOR. We wrześniu 2022 ukazała się jej książka „Albania. W szponach czarnego orła”.