Spotkanie autorskie z Grzegorzem Rakiem

2023-01-12

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Grzegorzem Rakiem, które odbędzie się 20 stycznia 2023 r. o godz. 17:30 w Poczytalni Na dVoRcu. Wstęp wolny!

Grzegorz Rak to autor powieści, opowiadań i dramatów, od lat zaangażowany w kielecką działalność kulturalną. W czasach studenckich działał w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów, prowadził nieformalny kabaret, a także był pomysłodawcą premier studenckich w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Pracował w Wojewódzkim Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach oraz Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach. Należy do Związku Literatów Polskich.

Na swoim koncie ma dramaty, m.in. „Nasze święto” (2004), powieść „Miłość w Rzeczniowie” (2018), poruszające rozliczenie z losem pokolenia pisarza w szczególny sposób zderzonego z zawiłościami najnowszej historii, „Fotografia” (2019) rozważanie konfliktów sumienia polskiej inteligencji, a także najnowsze „Opowiadania nie tylko mazurskie” (2021) - zbiór zawierający cykle opowiadań: „Opowiadania mazurskie”, „Święta” i opowiadania luźne, a wśród nich „Nareszcie w domu” zwycięskie opowiadanie w pierwszej edycji konkursu O Złote Pióro Wojewody Świętokrzyskiego oraz wyróżnione w następnej edycji tego konkursu opowiadanie „Bolero”. Wśród opowiadań „Święta” czytelnicy odnajdą opowiadanie „Wielkanoc”, na podstawie którego autor napisał monodram „Wielkanoc”. Premiera tego monodramu, przygotowana przez Dawida Żłobińskiego, odbyła się 12 września 2022 roku w Kielcach.

Na spotkanie zapraszamy czytelników i wielbicieli twórczości autora. Wezmą w nim udział także przyjaciele i artyści z kieleckiego podwórka: Barbara Wrońska, Szczęsny Wroński, Marcin Brykczyński i Ryszard Koziej. Spotkaniu towarzyszyć będzie oprawa muzyczna w wykonaniu Macieja Yooźwika i Marka Szczepana Dubeltowicza. Podczas wydarzenia będzie możliwość zakupienia książek autora wraz z dedykacją.