Kosmiczny Fotel do Czytania w trakcie Podróży Międzyplanetarnych

2023-01-10

Kosmiczny Fotel do Czytania w trakcie Podróży Międzyplanetarnych to unikatowy przedmiot przekazany przez Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach im. Stefana Karskiego na licytację w ramach 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Pilcha w Kielcach wzbogaciła go o kilkadziesiąt książek SF i fantasy nadając mu nową funkcję - promocja czytelnictwa. Wśród nich znajdziecie lektury dla młodzieży i dorosłych z kategorii science fiction i fantasy ze zbiorów biblioteki oraz pozyskane dzięki współpracy z Wydawnictwo Jedność książki dla dzieci. Teatralna pracownia plastyczna przystosowała go do potrzeb małego czytelnika, który może zagłębić się w lekturze w komfortowych warunkach.

Dzięki gościnności Galerii Korona Kielce Kosmiczny Fotel wraz z książkami można od dziś podziwiać w przeszklonej gablocie w Galerii (na poziomie 0 koło sklepu Empik, przy wejściu głównym, dolnym, od strony ulicy Warszawskiej).

Podczas akcji Le Grand Déballage odsłonili ją dyrektor Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach im. Stefana Karskiego Piotr-Bogusław Jędrzejczak, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jerzego Pilcha w Kielcach Anna Żmudzińska, dyrektor Galerii Korona Kielce Michał Góźdź, pracownicy obu instytucji kultury oraz klienci galerii handlowej.

Kosmiczny Fotel razem z książkami będzie można wylicytować na platformie aukcyjnej WOŚP. Aukcja rozpocznie się 21 stycznia, a zakończy 31 stycznia. Szczegółowe informacje już wkrótce.