Sny - spotkanie autorskie i wystawa fotografii

2022-09-08

Miłość. Tylko ona ma sens.
To najpiękniejszy brylant świata.
Nie można go kupić w żadnym
salonie jubilerskim. Kto nie
potrafi kochać, ten nie istnieje.
(Katarzyna Siwiec)

Zapraszamy na wyjątkowy wieczór poetycki z fotografią i muzyką w tle. Kielecka poetka Katarzyna Siwiec będzie gościem Poczytalni na dVoRcu, gdzie opowie o swoim najnowszym tomiku poezji „Sny". Spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa zdjęć Alicji Obary oraz oprawa muzyczna w wykonaniu Lecha Skawińskiego.

- Piątek 16 września o godz. 18:00 w Poczytalni Na dVoRcu
- Podczas spotkania będzie możliwość zakupienia książek
- Rozmowę poprowadzi dyrektor MBP Anna Żmudzińska

Katarzyna Siwiec – urodziła się i wychowała w Kielcach, absolwentka biologii na WSP w Kielcach, chemii na UMCS w Lublinie oraz ekologii z ochroną środowiska na Uniwersytecie w Umea w Szwecji. Była nauczycielka biologii. Na swoim koncie ma kilkuletnią przygodę w radiu. Interesuje się malarstwem, literaturą, muzyką, filmem. Uwielbia pisać, jej wiersze są delikatne, kobiece, mówiące o uczuciach. Jej ulubionymi poetami są: Pawlikowska- Jasnorzewska, Beata Obertyńska, Małgorzata Hillar, Bolesław Leśmian, Konstanty Ildefons Gałczyński, Krzysztof Kamil Baczyński, Sergiej Jesienin. Właścicielka suczki Meli i kota. Całym sercem włącza się w akcje pomocy zwierzętom. W wolnych chwilach szyje koty według własnych wzorów i pomysłów, którymi obdarowuje rodzinę i przyjaciół. W 2018 roku zadebiutowała tomikiem „Gra świateł”, w 2019 ukazał się drugi tomik „Cienie”, a w 2020 trzeci „Twarze”.

Alicja Obara – fotograficzka z zamiłowania. Członkini Stowarzyszenia Twórców Fotoklub RP. Uczestniczka wielu wystaw o zasięgu regionalnym i międzynarodowym. Związana z kielecką kulturą. Na co dzień pracuje z dziećmi niepełnosprawnymi intelektualnie.