Niebieska Strefa A A+ A++

Aktualności

Spotkanie z Kazimierzem Wóycickim

2022-09-29

Październik w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jerzego Pilcha w Kielcach zapowiada się intensywny, a to za sprawą licznych spotkań autorskich, wystaw, warsztatów i innych wydarzeń, które przygotowaliśmy dla Was. Zajrzyjcie do swoich kalendarzy i koniecznie zanotujcie pierwsze wydarzenie.

7 października o godz. 17.30 zapraszamy do Poczytalni Na dVoRcu na spotkanie autorskie z Kazimierzem Wóycickim. Autor „Krótkiej historii UPA dla Polaków” (2019) czy „W Pogoni za wolnością. Białoruska rewolucja” (2020) przyjedzie do Kielc z promocją swojej najnowszej powieści sensacyjnej „Lista agentury”. Na spotkaniu będzie możliwość zakupienia książek autora. Rozmowę poprowadzi Marzena Sobala.

O książce:
„Nikt nie przewidywał tego, co zdarzy się w Ameryce Trumpa. A jaka przyszłość czeka Polskę? Nie potrafimy tego przewidzieć, ale Lista agentury pokaże ci to, co choć wydaje się niemożliwe, ale może się zdarzyć. Dzisiejszy świat nie napawa nas nadzieją, więc warto zobaczyć to, co najgorsze, zanim nadejdzie.”

Kazimierz Wóycicki – autor powieści political fiction, dziennikarz, publicysta, polityczny komentator, korespondent wojenny, bloger. W latach 1981-1982 internowany podczas stanu wojennego. Studiował politologię i historię współczesną na Uniwersytecie we Fryburgu. Stypendysta KAAD oraz Fundacji Konrada Adenauera. W latach 1986–1987 był dziennikarzem sekcji polskiej BBC. Były sekretarz Komitetu Obywatelskiego przy Lechu Wałęsie odpowiedzialny za kontakty zagraniczne. Zastępca redaktora naczelnego miesięcznika "Więź". W latach 1990–1993 był redaktorem naczelnym "Życia Warszawy". Od 1993 do 1996 był dziennikarzem i redaktorem naczelnym działu informacji krajowej Wiadomości I Programu TVP. W latach 1996–1999 był dyrektorem Instytutu Polskiego w Düsseldorfie. W 2000 roku na Uniwersytecie Wrocławskim obronił pracę doktorską pt. Niemiecki obrachunek z przeszłością 1933–1945. Od 2004 był dyrektorem szczecińskiego Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej. Wykładał na uniwersytetach m.in. w Szczecinie, Brnie, Kamieńcu Podolskim, Lipsku i Ratyzbonie. Od 2019 prowadzi Akademię Wschód przy Fundacji Domu Wschodniego.

Partnerzy wydarzenia: Społem PSS Kielce, Kwiaciarnia Pod Zegarem Kielce.