Niebieska Strefa A A+ A++

Aktualności

"Sny" - spotkanie autorskie

2022-09-16

W literacką podróż, gości zgromadzonych w Poczytalni Na dVoRcu zabrała Katarzyna Siwiec za sprawą swojego najnowszego tomiku poezji „Sny”. Wyjątkowy wieczór poetycki z fotografią i muzyką w tle odbył się 16 września. Poetka dziękowała wszystkim za wsparcie i pomoc w przygotowaniu tomiku, a licznie zgromadzonej publiczności za przybycie. Wśród gości byli m.in.: Barbara Wrońska i Szczęsny Wroński, Grzegorz Kozera, Ryszard Biskup, Marzena Marczewska, Bartłomiej Zapala, Magdalena Fudala.

Któż nie pisał o miłości? Mickiewicz, Tuwim, Słonimski, Gałczyński i w tej całej kulturalnej śmietance także bohaterka spotkania, która uważa, że poezja to odkrywanie siebie. Nigdy nie odejdzie do lamusa dla osób wrażliwych na jej piękno. Autorkę inspirują chwile, czasem sny podpowiadają jej tematy. „Dzieci pisały klasówkę, a ja pisałam wiersze” – wspominała z uśmiechem swoją pracę w szkolę. W szufladzie trzymała tajemniczy notes, w którym spisywała złote myśli. Jej mistrzem i nauczycielem pisania jest Adam Ochwanowski, o którym wspominała w czasie spotkania. Do tej pory realizowała się tylko w krótkich formach. Choć zaczęła pisać prozę, na razie ma 50 stron i kto wie dokąd ją to zaprowadzi.

Do rozmowy dołączyła także Alicja Obara - autorka zdjęć, które goście mogli oglądać podczas wydarzenia. Sięgnęła do swoich bogatych zbiorów, z których wybrała te idealnie komponujące się z wierszami. Na potwierdzenie, że młodzi także czytają poezję, podczas wieczoru wiersze autorki interpretowali uczniowie Akademickiej Szkoły Podstawowej im. Williama Shakespeare'a - Zuzanna Plewka i Michał Sztechman. Wyjątkową oprawę muzyczną zapewnił Lech Skawiński.

Jeśli chcecie zapoznać się z twórczością poetki, gorąco zachęcamy do sięgnięcia po tomik. Obecni na spotkaniu mieli szansę zakupienia go z dedykacją autorki.

Szczególne podziękowania dla Społem PSS Kielce, Społem oraz Kwiaciarnia Pod Zegarem Kielce.

Fotogaleria