Niebieska Strefa A A+ A++

Aktualności

Konkurs "Zacznij od kropki, czyli Lepimy na okrągło"

2022-09-15

Konkurs dla kreatywnych Nauczycieli, Wychowawców, Rodziców i… Dzieci

Czasem wystarczy zacząć od kropki… W taki właśnie sposób swoją artystyczną przygodę rozpoczęła bohaterka książki Petera Reynoldsa pt. „Kropka”. Dzięki małej kropce i mądrej nauczycielce dziewczynka zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości.

15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki. Wielu z Was, drodzy Nauczyciele,  Wychowawcy i Rodzice, inspiruje się opowieścią o małej Vashti i jej nauczycielce. Organizujecie kreatywne spotkania z kropką w roli głównej, podczas których pomagacie dzieciom odkrywać talenty, pobudzacie ich wyobraźnię, wspólnie się bawicie. Wraz z Wydawnictwem Jedność zachęcamy – pochwalcie się! Przyślijcie relację z prowadzonych przez Was zajęć czy też domowych „zabaw z kropką”.

Byłoby cudownie, gdybyście przeczytali dzieciom ciekawą historię, dzięki której poczują się odważniejsze w poznawaniu siebie, otaczającego świata, własnych emocji i która zainspiruje je do tworzenia. Jeżeli nie macie takiej w domu, szkole czy przedszkolu, zapraszamy do naszych bibliotek.

Inwencja twórcza należy do Was i Waszych pociech. Zacznijcie od kropki, kulki… i pokażcie, jak powstają cudowne zwierzątka, bajkowe postacie, kolorowy świat pełen uśmiechu i barw. Dobrej zabawy!

Dla tych, którzy przyślą do nas najciekawsze relacje w postaci zdjęć, Wydawnictwo Jedność, Jupi Jo! ufundowało 5 książek „Lepimy na okrągło. Najłatwiejsze zwierzęta z plasteliny” Pauliny Koniuk-Fonżychowskiej oraz inne niespodzianki. Wyniki już za tydzień - 22 września!

Relacje (maksymalnie 5 zdjęć) wraz z wypełnionymi Oświadczeniami przesyłajcie do 19 września (poniedziałek) włącznie na adres: agata.zajac@mbp.kielce.pl. Szczegóły w Regulaminie.