Konkurs na felieton o „Brzytwę Pilcha”

2022-07-19

Patrzysz na otaczającą Cię rzeczywistość krytycznie i masz cięty język? Potrafisz pisać krótko, efektownie, żartobliwie, ale nie obraźliwie? Zmierz się z mistrzowskim gatunkiem słowa. Weź udział w I Ogólnopolskim Konkursie Literackim na Felieton o "Brzytwę Pilcha". Jest o co powalczyć – nagrodę w postaci 5000 zł! ufundował Prezydent Miasta Kielce Bogdan Wenta. Zwycięzca konkursu zyska możliwość publikacji felietonu na łamach Tygodnika „Polityka”.

Konkurs adresowany jest do wszystkich. Prace należy przesłać do 16 sierpnia 2022 r. na adres: biblioteka@mbp.kielce.pl. Szczegóły w Regulaminie.

Organizatorzy:
Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Pilcha w Kielcach, Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach, Muzeum Zabawek i Zabawy, Tygodnik „Polityka” oraz rodzina Jerzego Pilcha pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Kielce.

Jury:
Jerzy Baczyński, Anna Żmudzińska, Kinga Strzelecka-Pilch

Konkurs odbywa się w ramach II Herling-Grudziński Festiwal.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Miasta Kielce

Fot. Jacek Poremba