Piknik Rodzinny - Przyjazne Kielce

2022-06-06

Pierwszy Piknik Rodzinny za nami!
Mimo niesprzyjającej aury chętnych do zabawy było wielu. Schronieniem dla nas stała się Szkoła Podstawowa nr 5 w Kielcach. Na dzieci i ich rodziców czekało wiele atrakcji!

Nie zabrakło pokazów tanecznych, karate, gier i zabaw dla dzieci, malowania twarzy, wyplatania warkoczyków, słodkich specjałów, waty cukrowej i wody z saturatora. Najmłodsi mogli wziąć udział w warsztatach pszczelarskich i potrenować pod czujnym okiem trenerów ze szkółki piłkarskiej. Dużą frajdę sprawiły dzieciom warsztaty prowadzone przez Energetyczne Centrum Nauki. Dzięki nim dowiedziały się czym są tworzywa termokurczliwe i własnoręcznie wykonały zaprojektowane przez siebie breloczki. Wzięły także udział w popularnonaukowym pokazie "W krainie niskich temperatur". Dodatkowych wrażeń dostarczyło im zwiedzanie wozu gaśniczego Straży Pożarnej w Kielcach i przymiarki hełmu strażackiego. Dorośli mogli skorzystać z porad dietetyka i kosmetycznych, a także wziąć udział w ćwiczeniach aerobiku.

W Pikniku udział wzięli także Marcin Chłodnicki - Wiceprezydent Kielc, Grzegorz Sowiński -zastępca dyrektora Wydziału Edukacji i Sportu UM Kielce, Teresa Wołczyk-Rosołowska - dyrektor Dom Kultury Zameczek, Arkadiusz Ślipikowski - radny Rady Miasta Kielce oraz Anna Żmudzińska - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach.

To było wspaniałe, jednoczące wydarzenie.
Dziękujemy naszym Partnerom za „pokolorowanie” wszystkim tego dnia!