Niebieska Strefa A A+ A++

Aktualności

Spotkanie z Filipem Łobodzińskim

2022-06-03

Jeśli chcecie wybrać się w podróż za jeden uśmiech i przeżyć, w tym wypadku, spotkanie życia to zapraszamy do Poczytalni na dVoRcu na spotkanie z dziennikarzem, tłumaczem książek, aktorem i muzykiem Filipem Łobodzińskim. 

W ramach wydarzenia „Świętojańskie podróże po literaturze” dziennikarz będzie gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach. Dodatkową atrakcją będą piosenki w przekładach tłumacza w wykonaniu Agnieszki Majcher, na gitarze zagra Ala Zawisza.

Spotkanie odbędzie się 11 czerwca (sobota) godz. 12:00 w Poczytalni na dVoRcu.
Liczba miejsc ograniczona!

Wstęp z wejściówkami, do odebrania od piątku 3 czerwca w Poczytalni na dVoRcu.
Transmisja online w mediach społecznościowych.

Rozmowę poprowadzi prof. UJK Marzena Marczewska

---------------------------------------------------------------------

Filip Łobodziński – ur. 24 marca 1959 roku w Warszawie, dziennikarz, tłumacz książek, aktor, muzyk. Absolwent iberystyki na Uniwersytecie Warszawskim. W dzieciństwie grał w takich filmach jak „Podróż za jeden uśmiech”, „Abel, twój brat”, „Stawiam na Tolka Banana”. Podkład również głos do polskich wersji językowych filmów. Na studiach wspólnie z Jarosławem Gugałą założył grupę muzyczną Zespół Reprezentacyjny. Autor tekstów piosenek m.in. hiszpańskojęzycznych dla Małgorzaty Walewskiej, czy polskich dla Justyny Steczkowskiej. Jako dziennikarz muzyczny pracował w „Non stop” i „Rock'n'roll”. W latach 1992-2000 był reporterem, wydawcą i korespondentem zagranicznym w TVP1. Od 2013 roku wspólnie z Agatą Passent współprowadzi program Xięgarnia. Od 1995 roku tłumaczy literaturę z języka hiszpańskiego, literaturę faktu, piosenki z języka angielskiego głównie do filmów dziecięcych. Za przekład prozy Boba Dylana „Tarantula” był nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia 2019.

Dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.