Niebieska Strefa A A+ A++

Aktualności

Spotkanie z Jarosławem Gugałą

2022-06-02

Miał zadatki na koszykarza, w szkole średniej chciał być leśnikiem, w czasie studiów muzykował z Zespołem Reprezentacyjnym. Koniec końców skończył iberystykę i pracował w Urugwaju jako ambasador. O kim mowa? O jednej z najbardziej rozpoznawalnych twarzy polskiej telewizji.

Jarosław Gugała będzie gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach podczas wydarzenia „Świętojańskie podróże po literaturze”. Znany dziennikarz aktywnie wspiera akcje związane z czytelnictwem m.in. Książka na Jana, nawiązująca do katalońskiego święta Sant Jordi. W czasie weekendowego święta książki spotka się z kielczanami w Poczytalni na dVoRcu, ale także odwiedzi różne miejsca obdarowując książkami przechodniów, pacjentów oczekujących na wizytę lekarską czy mieszkańców załatwiających sprawy w urzędach.

Spotkanie odbędzie się 10 czerwca (piątek) godz. 17:00 w Poczytalni na dVoRcu
Liczba miejsc ograniczona!
Wstęp z wejściówkami, do odebrania od piątku 3 czerwca w Poczytalni na dVoRcu
Transmisja online w mediach społecznościowych
Rozmowę poprowadzi dyrektor MBP - Anna Żmudzińska

-----------------------------------------------------------

Jarosław Gugała – ur. 13 kwietnia 1959 roku w Młynarach k. Elbląga. Dziennikarz, prezenter radiowy i telewizyjny, aktor, muzyk, nauczyciel akademicki. Absolwent iberystyki na Uniwersytecie Warszawskim. W 1983 założył m.in. z Filipem Łobodzińskim Zespół Reprezentacyjny, specjalizujący się w adaptacjach polskich piosenek i prezentacjach scenicznych utworów różnych obszarów kulturowych. W latach 1990-1999 pracował w TVP1 jako reporter, wydawca i prezenter, dyrektor programowy oraz jako dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. W latach 1999-2003 był ambasadorem RP w Urugwaju. Po powrocie do Polski rozpoczął pracę w Polsacie (najpierw w programie Informacje, później w Wydarzeniach). Od 2008 roku związany jest także z Polsat News. W latach 2005-2007 pracował w radiu TOK FM. Zajął się także pisaniem felietonów dla Newsweeka oraz prowadzeniem wykładów na Uniwersytecie Warszawskim i w Wyższej Szkole Dziennikarskiej im. Melchiora Wańkowicza. Ma na swoim koncie kilka ról w polskich filmach i serialach. W 2014 roku odznaczony został Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.