Niebieska Strefa A A+ A++

Aktualności

Spotkanie z Katarzyną Bondą

2022-06-11

Katarzyna Bonda - królowa polskiego kryminału odwiedziła Miejską Bibliotekę Publiczną w Kielcach w ramach wyjątkowego święta książki „Świętojańskie podróże po literaturze”. Poczytalnia na dVoRcu zapełniła się miłośnikami jej twórczości, którzy żywo reagowali na opowieści i żarty autorki. Wśród uczestników była m.in. dyrektor Wzgórze Zamkowe Kielce Castle Hill Ewa Chabielska. Rozmowę prowadziła dyrektor MBP Anna Żmudzińska. 

Pandemia nauczyła ją, że trzeba przestać się bać i żyć na sto procent. To spotkania na żywo z czytelnikami dają jej energię i motywację do dalszego działania, za co gorąco dziękowała. Uważa, że każdą porażkę, życiowe potknięcie trzeba przekuwać w sukces. I to jest jej recepta na szczęście. Nie mogło zabraknąć tematu najnowszej książki „Zimna sprawa” z serii z Hubertem Meyerem. Mimo, że to kontynuacja autorka podkreślała, że każdy tom można czytać osobno i stara się pisać tak aby czytelnik mógł sięgnąć po jej książki niezależnie od kolejności. Każda z historii jest zamknięta w jednym tomie. Uważa, że kryminały są bardzo potrzebne i pełnią rolę oczyszczającą, są dla nas jak katharsis. 

Jaka jest Katarzyna Bonda obecnie? Spełniona prywatnie i zawodowo. Zrelaksowana, uśmiechnięta, może odpływać daleko w twórcze przestrzenie, po prostu szczęśliwa. 

Uczestnicy spotkania chętnie nabyli jej książki ustawiając się w kolejkach po autografy i wspólne zdjęcia. Dla wszystkich, którzy nie mogli być wczoraj z nami - zapraszamy do obejrzenia relacji na naszej osi czasu.

Szczególne podziękowania dla: Instytut Dizajnu w Kielcach, Restauracji Żółty Słoń, Winnicy Złota Wieś, Miasto i Gmina Wodzisław i burmistrza Dominik Łukasik, Kwiaciarnia Ewa.

Transmisja online
Fotogaleria

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.