Sjesta na czytanie

2022-06-11

Jak pisał poeta Julian Tuwim - czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetnia i daje pocieszenie. Dzięki książkom w łatwy sposób możemy poznawać świat i kreować swój pogląd na rzeczywistość. Literatura wielokrotnie zabiera nas w dalekie, niesamowite i fantastyczne podróże, które później możemy odbywać wielokrotnie.

W taką podróż wybrali się uczestnicy Sjesty na czytanie – wydarzenia zorganizowanego dziś na Placu Artystów, w ramach "Świętojańskich podróży po literaturze". W specjalnie przygotowanej strefie, przy dźwiękach muzyki relaksacyjnej mogli zagłębić się w swojej ulubionej lekturze. Czas umilała im kawa z Plac Cafe, która ufundowała rabat dla uczestników sjesty.

Fotogaleria