Zakochaj się w Kochanowskim

2022-06-10

Czy można zakochać się w Kochanowskim? Okazuje się, że tak!
Dowiedli tego uczestnicy gry miejskiej zorganizowanej w ramach wydarzenia „Świętojańskie podróże po literaturze”.

Tuż przed godziną 10:00 do Poczytalni na dVoRcu – punktu początkowego gry - zgłosiły się pełne zapału i chęci wygranej drużyny. Każda musiała przemieścić się pomiędzy określonymi filiami i wykonać w nich przydzielone zadania. Poprawne wykonanie gwarantowało zdobycie elementu układanki, potrzebnego do złożenia portretu Jana Kochanowskiego.

Pierwsze drużyny ekspresowo uporały się z zadaniami przygotowanymi przez Mediatekę i wyruszyły na spotkanie z przygodą. Z poprawnymi odpowiedziami bywało różnie, ale z niewielką pomocą wszystkie zespoły zdobyły komplet punktów. W punkcie końcowym Gry - Filii nr 9 - zwycięskie drużyny otrzymały nagrody, a pozostali uczestnicy drobne upominki. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Fotogaleria