Niebieska Strefa A A+ A++

Aktualności

Świętojańskie podróże po literaturze

2022-06-10

"Świętojańskie podróże po literaturze" to wyjątkowe święto książki ściśle związane z postacią Jana Kochanowskiego, a zarazem nawiązujące do katalońskich obchodów Sant Jordi.

W promocję wydarzenia włączył się Jarosław Gugała - znany w Polsce dziennikarz, prezenter radiowy i telewizyjny, na co dzień aktywnie wspierający akcje czytelnicze. Wraz z Marcinem Chłodnickim - wiceprezydentem Kielc i Anną Żmudzińską, dyrektorem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach spacerował dziś ulicą Sienkiewicza wręczając kielczanom książki oraz symboliczne róże. Gość wydarzenia odwiedził również Centrum Medyczne Zdrowie przy ulicy Konopnickiej.

W tym wyjątkowym dniu również nasi bibliotekarze udali się do kieleckich placówek medycznych i urzędów, obdarowując w nich książkami pacjentów oczekujących na wizytę lekarską oraz mieszkańców załatwiających sprawy urzędowe.

Prezenty dla kielczan ufundowali: Wydawnictwo PASCAL, Wydawnictwo Dwukropek, Wydawnictwo Czarne, Poradnia K Wydawnictwo, Fundacja Kochaj Mnie Po Prostu, AleBabeczka Kawiarnia

Fotogaleria

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.