Ile zakładek mierzy kielecka Sienkiewka?

2022-06-10

Ile zakładek mierzy kielecka Sienkiewka - pod takim hasłem dziś o godzinie 11:00 Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach zorganizowała konkurs dla każdego! Najdłuższą zakładkę do książki można było  stworzyć całą rodziną, w klasie, grupie przedszkolnej czy też w dowolnej konfiguracji zespołowej. Wasza kreatywność i zaangażowanie bardzo miło nas zaskoczyły.

Pod pomnikiem Henryka Sienkiewicza stawili się gotowi do mierzenia zakładkami najpiękniejszej ulicy naszego miasta:
- Niepubliczny Terapeutyczny Punkt Przedszkolny My Future
- Przedszkole Samorządowe numer 4 imienia Wandy Chotomskiej w Kielcach
- Przedszkole Samorządowe nr 43
- Przedszkole z Kurozwęk
oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 28 w Kielcach.

W sumie 76 młodych czytelników wraz ze swoimi opiekunami mierzyło najdłuższą ulicę Kielc. Wszyscy zrobili sobie także pamiątkową fotografię z gościem "Świętojańskich podróży po literaturze" - Jarosławem Gugałą, Marcinem Chłodnickim - wiceprezydentem Kielc oraz Anną Żmudzińską, dyrektorem MBP w Kielcach.

Jesteście ciekawi wyników! Już je mamy! Od pomnika Henryka Sienkiewicza do ulicy Wesołej to 170 metrów czyli 17000 centymetrów czyli 170000 milimetrów!!!! A to wszystko zmierzone najdłuższą zakładką do książki!

Fotogaleria