Nagrody i wyróżnienia

2022-05-09

W tym roku do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach trafiły dwie zaszczytne nagrody. 9 maja w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Witolda Gombrowicza w Kielcach odbyła się uroczystość wręczenia statuetek i dyplomów - Świętokrzyski Bibliotekarz Roku 2021 i Biblioteka Roku 2021. Odebrała je z rąk dyrektora WBP Andrzeja Dąbrowskiego dyrektor MBP w Kielcach Anna Żmudzińska w imieniu swoim i naszej Biblioteki. Jeszcze raz dziękujemy Kapitule Konkursu za uznanie i dostrzeżenie naszych wysiłków włożonych w rozwój kultury i czytelnictwa.

Podczas uroczystości, w której uczestniczył Wiceprezydent Kielc Marcin Chłodnicki, wręczono także wyróżnienia przyznane w dorocznym konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Wszystkim laureatom gratulujemy!

Gościem WBP był Jerzy Illg, autor książki „Mój znak. O noblistach, kabaretach, przyjaźniach, książkach, kobietach”.