Niebieska Strefa A A+ A++

Aktualności

Spotkanie autorskie z Joanną Bator

2022-05-06

Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach zaprasza wszystkich miłośników książek na zakończenie kulturalnego święta bibliotek. Wisienką na torcie Tygodnia Bibliotek 2022 będzie spotkanie z pisarką, publicystką, wielbicielką japońskiej kultury – Joanną Bator.

- Spotkanie odbędzie się 13 maja o godz. 17.30 w Poczytalni Na dVoRcu.
- Liczba miejsc ograniczona!
- Wstęp tylko z wejściówkami, do odebrania od 7 maja w Poczytalni na dVoRcu.
- Transmisja online w mediach społecznościowych.
- Podczas spotkania będzie możliwość zakupienia książek pisarki.
- Rozmowę poprowadzi Angelina Kosiek, dziennikarka „Gazety Wyborczej”.

Joanna Bator – urodzona w Wałbrzychu. Pisarka, publicystyka, felietonistka, specjalistka od antropologii kultury i gender studies. Ukończyła kulturoznawstwo na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Szkołę Nauk Społecznych przy PAN w Warszawie. Doktorat poświęciła filozoficznym aspektom feministycznych teorii, była to jedna z pierwszych prac na ten temat w Polsce. Kilkukrotna stypendystka światowych uczelni: w Londynie, Nowym Jorku i Tokio. Znawczyni i wielbicielka japońskiej kultury. Publikacje: „Japoński wachlarz” (2004), „Piaskowa góra” (2009), „Chmurdalia” (2010), „Ciemno, prawie noc” (2012), „Gorzko, gorzko” (2020). Za  „Japoński wachlarz” uhonorowana nagrodą Wydawców i Nagrodą im. Beaty Pawlak (2005). Laureatka Nagrody Literackiej Nike za powieść „Ciemno, prawie noc” (2013).

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.