Ile zakładek mierzy kielecka Sienkiewka

2022-05-31

Chyba każdy wie, gdzie w Kielcach jest ulica Sienkiewicza! Kielecki deptak kojarzą nawet turyści przyjeżdżający do naszego miasta. Ulica ma bogatą historię, wielu ją lubi, ale są i tacy, którzy jej wręcz nie znoszą! Ulica ta ma ponad 1200 metrów, a w swoim najszerszym miejscu mierzy 45 metrów.

Czy zastanawialiście się kiedyś ile zakładek może mierzyć kielecka Sienkiewka???
Załóżmy się o najdłuuuuuuższą zakładkę do książki!

Ile zakładek mierzy kielecka Sienkiewka to konkurs bez ograniczeń wiekowych.
Najdłuższą zakładkę do książki możecie tworzyć całą rodziną, w klasie, grupie przedszkolnej czy też w dowolnej konfiguracji zespołowej. Liczy się pomysł i kreatywność!

Każdy z uczestników może dostarczyć tylko 1 zakładkę. Może ona stanowić dowolną ilość połączonych ze sobą kartek lub innych użytych materiałów szerokością odpowiadających formatowi A4 (krótsza krawędź). Mile widziane elementy dekoracyjne związane z książką, czytaniem, biblioteką oraz motyw, hasło, cytat nawiązujące do ulubionej lektury.

Prace należy dostarczać od dnia 1 czerwca do 9 czerwca 2022 r., pocztą na adres Organizatora,
do jednej z filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach lub 10 czerwca (piątek) przynieść bezpośrednio na akcję wspólnego układania zakładki.

Szczegóły w Regulaminie konkursu.
Na uczestników konkursu czekają nagrody.

Wspólne układanie zakładki rozpocznie się 10 czerwca (piątek) od godz. 11:00 przy pomniku Henryka Sienkiewicza.

Zapraszamy!