Niebieska Strefa A A+ A++

Aktualności

Spotkanie autorskie z Joanną Jax

2022-05-17

23 maja o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie z Joanną Jax, które odbędzie się w Poczytalni na dVoRcu. Rozmowę poprowadzi Anna Żmudzińska.

WSTĘP WOLNY.

Joanna Jax znana jest przede wszystkim z powieści historycznych z wątkami romansowo - dramatycznymi. Zadebiutowała w 2014 r. Dziedzictwem von Becków, które zachwyciło zarówno recenzentów, jak i czytelników. Kolejne powieści ugruntowały pozycję Joanny Jax jako pisarki. Obecnie ma na swoim koncie 37 książek. W 2017 r. pod pseudonimem Patrycja May wydała zabawną powieść Pamiętnik ze starej szafy.

Jest finalistką Festiwalu Literatury Kobiecej Pióro i Pazur na najbardziej wzruszającą powieść roku 2014 r., a w 2016 r. otrzymała Wawrzyn - prestiżową Literacką Nagrodę Warmii i Mazur. 

Pisarka oprócz pisania powieści maluje na szkle unikatową techniką warstwową, pasjonuje się literaturą biograficzną i grafiką. Zajmuje się również copywritingiem i jest wolontariuszką w Fundacji dla Rodaka wspierającej Polaków w Kazachstanie.

Spotkanie dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.