Wystawa Biennale Ilustracji Bratysława 2021

2022-05-10

Zapraszamy w środę 11 maja o godz. 17.00 na wystawę Biennale Ilustracji Bratysława 2021. Aż 32 prace nagrodzonych artystów zawisną w przestrzeni Poczytalni Na dVoRcu, o czym opowie gość specjalny Adrián Kromka dyrektor Instytutu Słowackiego w Warszawie - Slovenský inštitút vo Varšave. Wydarzenie odbędzie się w ramach Tygodnia Bibliotek 2022.

Czym jest Biennale Ilustracji? To międzynarodowy przegląd autorskich ilustracji oraz książek dla dzieci i młodzieży. Prestiżowa i jedna z nielicznych tego typu imprez na świecie. Uczestniczą w niej najwięksi artyści i znawcy dziedziny sztuki, jaką jest ilustracja. Organizatorem BIB, które odbywa się co dwa lata, jest Międzynarodowy Dom Sztuki dla Dzieci BIBIANA w Bratysławie. Podczas wydarzenia odbędzie się degustacja słowackich smakołyków. Serdecznie zapraszamy.

Wydarzenie odbędzie się dzięki uprzejmości Instytutu Słowackiego w Warszawie - Slovenský inštitút vo Varšave.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.