Spotkanie autorskie z Barbarą Wrońską

2022-04-08

„Wiersze są króciutkie, pozbawione wyszukanych porównań czy metafor, można by rzec - surowe. A jednak trafiają prosto w serce, poruszają... Są po prostu PRAWDZIWE.”

"Wiersze Barbary Wrońskiej to wypowiedź poetki dojrzałej, która już wie, że się do świata nie dopasuje, bo on, wymyślony przez nią, odpłacił jej się tym samym, jak pisze w jednym ze swoich wierszy. To wypowiedź poetki, która wie czego pragnie, bo wiele doświadczeń już zebrała."

Niech te pozytywne recenzje będą idealnym wstępem do sięgnięcia po wiersze Barbary Wrońskiej i zachęcą Was do przyjścia na spotkanie 20 kwietnia o godz. 17:30 do Poczytalni Na dVoRcu, filii MBP w Kielcach. To będzie idealna okazja do zapoznania się z twórczością poetki, w szczególności z jej ubiegłorocznym tomikiem „Zwykły człowiek”, który wzbudza w czytelnikach paletę emocji i zapada głęboko w pamięć. Ale także z samą autorką, jej inspiracjami i planami na przyszłość. Podczas spotkania będzie możliwość zakupienia książek. Dla wszystkich, którzy nie będą mogli przybyć, będzie transmisja online. Gorąco zapraszamy!

Barbara Wrońska - absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie. Polonistka, poetka, animatorka kultury, redaktor książek i almanachów poetyckich, współtwórczyni Teatru Promocji Poezji związana od lat ze środowiskiem artystycznym Krakowa i Kielc. Od wielu lat współpracuje twórczo z mężem Szczęsnym Wrońskim, również poetą. Swoje wiersze publikowała w wielu czasopismach literackich i almanachach m.in. Bazar, Kwartalnik Świętokrzyski, Gazeta Kulturalna. Wyróżniona w wielu Turniejach Jednego Wiersza, w tym roku w Turnieju Jednego Wiersza SAP w Warszawie.  Wydała tomiki poetyckie: „Skalary” (2010), „Zwykły człowiek” (2021). W przygotowaniu kolejna książka poetycka pt. „Lekcje latania”. Należy do Stowarzyszenia Autorów Polskich.