Niebieska Strefa A A+ A++

Aktualności

Spotkanie z Dorotą Kotas

2022-04-19

Kwiecień to czas, w którym w sposób szczególny szerzy się wiedzę na temat autyzmu. Wpisując się w ten trend, Poczytalnia Na dVoRcu, pierwsza placówka w województwie świętokrzyskim przystosowana do potrzeb osób ze spektrum autyzmu i odmiennymi potrzebami komunikacyjnymi, zaprasza na spotkanie autorskie z Dorotą Kotas.

Spotkanie odbędzie się 25 kwietnia o godz. 17.30. Poprowadzą je Magdalena Michalec i Urszula Stępień-Daszkiewicz. Podczas spotkania będzie można zakupić najnowszą książkę autorki „Cukry”. Wstęp wolny! Osoby, które nie będą mogły tego dnia być z nami, zapraszamy do obejrzenia transmisji online.

Jeśli chcesz zwiększyć swoją świadomość dotyczącą osób w spektrum autyzmu, a przy tym poznać nietuzinkową pisarkę, która z ogromną otwartością i szczerością dzieli się tym, co „dzieje się w jej głowie”, musisz być z nami tego dnia. 

Wsparli nas: Stowarzyszenie Sztuka Łączenia, Prywatny Gabinet Logopedyczno-Terapeutyczno-Edukacyjny GADUŁA, Planeta A, Przedszkole i Żłobek Niepubliczny Baja Patataja, ORETW dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem, Niepubliczne Przedszkole specjalne dla dzieci z autyzmem "Słowicza Ferajna", Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Droga do sukcesu”.
Sponsorem nagród książkowych jest Wydawnictwo Cyranka. O strawę dla ciała zadbał Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego im. Danuty Siedzikówny "Inki". Dziękujemy!

Dorota Kotas, rocznik 1994, polska pisarka, za swój literacki debiut „Pustostany” z 2020 roku wyróżniona Nagrodą Literacką „Gdynia” i Nagrodą Conrada. W kwietniu nakładem wydawnictwa Cyranka ukazała się jej druga książka „Cukry”. Opisuje w niej siebie i przekonuje, że z zespołem Aspergera da się żyć. Wystarczy się tego nauczyć.

Jak sama mówi, pisanie traktuje jako podstawową czynność życiową, której poświęca się zawsze. Studiowała filologię polską, animację kultury, socjologię stosowaną oraz antropologię społeczną na Uniwersytecie Warszawskim. Jest członkiem rady Fundacji Dziewczyny w Spektrum. Oprócz pisania książek, poświęca się "działkowaniu" i jest wielką fanką zwierząt. Mieszka w Warszawie.